Ev hanımlarının özenle seçmiş oldukları halıları, evlerinin dekorasyonlarında önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda halı bir evin dekorasyonuna büyük katkı sağlasa da gerekli bir ihtiyaç ürünüdür. Nitekim her birey halılarının her daim temiz olmasını ister ve kentsel dönüşüm nedeniyle de temizliğini sağlamak adına halı yıkama firmalarını tercih eder. Sizlere bu konuda alanında uzmanlaşmış İstanbul Halı Yıkama firmaları arasında işini son derece titizlikle ve son sistem cihazlarla yürüten Smart Halı Yıkama firmasını önermekteyiz. İstanbulda bir çok semte hizmet sağlayan bu tesis, halılarınızı evlerinizden alır ve tesise getirdikten sonra cinsine göre ayırıp, uygun program eşliğinde yıkama işleminden geçirerek, halılarınızın yapısında en ufak deforme oluşmadan lekelerden arınmış şekilde yeniden evlerinize teslim eder. Bundan ötürü gönül rahatlığıyla halılarınızı emanet edebilir ve kaliteli temizlik hizmetinin keyfini sürebilirsiniz.

Halı yıkama sektöründe öncü, ileri ve kaliteli hizmet veren firmamız siz müşterilerinin memnuniyetine çok önem vermektedir. Her yıl yüzlerce müşterimizin bize gösterdiği memnuniyetin haklı gururuyla halı yıkama sektöründe öncü ve ileri olmaktan taviz vermiyoruz.

Halılarınızın Bizdeki 48 Saati…

  • Firma temsilcilerimizin müşterilerimizle görüşmesinden sonra belirlenen gün ve saat içerisinde, ekibimiz halıların alınması için adresinize ulaşır.
  • Alınan halıların adedini, teslim tarihini v.b açıklamaları içeren makbuzumuz müşteriye teslim edilir. Teslim alınan halılar, Sigorta kapsamındadır.
  • Fabrikamıza ulaşan halılar, öncelikle toz alma işlemine tabi tutulur. Yapılan kontroller sonrasında tespit edilen lekeli halılar, leke çıkartma işleminden sonra yıkama bölümüne alınır. Bu işlem çok önem gerektiren bir konudur. Halının türüne göre kullanılan kimyasal temizlik maddelerinden yıkama esnasında kullanılacak olan ekipmana kadar uygulamalar farklılık gösterebilir.
  • Halı yıkama makinesinde fırçalanan halı yüzeyinin derin kısımlarında, zaman içerisinde birikmiş kir ve lekeler çözülmeye, halı yüzeyine çıkmaya başlar.
  • Yıkanan halı bol su ile durulandıktan sonra halıdan kirli suyun atılması işlemine geçilir.
  • Bu işlemin iyi yapılmaması halı yüzeyinde kalan kirlerin tekrar içine nüfus etmesine ve yıkanan halının kuruduktan sonra canlılığını renklerini parlaklığını göstermemesine neden olacaktır. Daha sonra halı sıkma makinesine (Santrifüj 1800/2000devir/dk) verilir. Burada suyundan %90 lara kadar arınan halı özel kapalı fanlı odalarda kurutulmaya alınır.
  • Tamamen kuruması sağlanan halılar paketleme bölümüne gelerek son kalite kontrolleri yapıldıktan sonra parfümlenerek geri dönüş yolculuğuna gerçek yaşam yerlerine (sizlere) dönmek üzere araçlarımıza nakledilir.

Halı Türleri

Halı flex İnce Makina Halısı Kalın Makina Halısı
Yün Makina Halısı Step Halı Nepal Halısı
Pelüş Halısı Shaggy (Şagi) Halısı Isparta Yün Halı
Isparta El Dokuma Halısı Milas Dokuma Halısı Kilim
Kalın – İnce Yolluk Cami Halısı Simli Halı
Pier Cardin Halı Samur Halı